henna Khadi - jeden z kolorów
Kosmetyki Włosy

Pielęgnacja włosów: olejowanie i farbowanie – kosmetyki Khadi

Każda kobieta marzy o pięknych, gęstych, zdrowych i lśniących włosach niczym z okładki żurnala. Każda chce się czuć pewnie, gdy gęsta, mieniąca się burza włosów faluje przy każdym jej kroku. Zdrowie i piękne włosy to nie tylko wizytówka danej kobiety, to też jej siła, pewność siebie i charyzma. Jak o nie dbać? Czy pomocne w pielęgnacji włosów mogą być produkty do włosów Khadi?

Farbowanie włosów henną Khadi

Jednym z podstawowych sposobów dbania o włosy poza codzienną, zwykłą pielęgnacją jest regularne farbowanie włosów, gdy pojawiają się w nich odcienie siwego lub naturalny kolor z różnych przyczyn płowieje i matowieje.

Dla osób, które nie lubią truć się amoniakowymi i chemicznymi farbami, istnieje o wiele lepsza alternatywa w postaci henny. Henna Khadi może być użyta do uzyskania najrozmaitszych kolorów włosów. Jednym z najbardziej popularnych jest oczywiście brąz. Można uzyskać wiele odcieni brązu – od chłodnych (kolor czekolady lub ciemnej kawy) po cieplejsze (jasny brąz). Dostępna jest też elegancka, minimalistyczna czerń, któż nie marzy o kruczoczarnych włosach? W czerń pozwolą też wcielić się farby na bazie indygo, które tworzy na włosach piękne niebieskie refleksy i pasuje osobom o jasnej karnacji. Henna pozwala też na osiągnięcie ognistych, czerwonych tonów.

Choć można znaleźć oferty henny dającej kolor blond, warto pamiętać, że kolor wyjściowy w tym przypadku zależy od oryginalnego koloru włosów osoby, która ów produkt wykorzysta, zatem nadaje się dla osób o jasnych włosach, które nie chcą drastycznej zmiany koloru włosów, a chcą go jedynie odświeżyć.

Olejki do włosów

Kosmetyki Khadi to nie tylko barwne henny, szampony, czy odżywki, ale też oleje. Podobnie jak stosowanie olejków na skórę ciała przynosi nawilżenie i ukojenie, tak i stosowanie olejków na włosy ma zbawienny dla nich wpływ. Ziołowe olejki na bazie amli skutecznie sprawdzą się dla słabych i pozbawionych blasku włosów. Gdy włosy wypadają lub gdy chciałoby się przyspieszyć proces wzrostu włosa warto wybrać olejek na bazie oleju rycynowego.

Back To Top