płyn micelarny z serii Bielenda Fresh Juice
Kosmetyki

Jak prawidłowo zmyć makijaż jakie produkty będą odpowiednie?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Podkreślone oko czy długie, podkręcone rzęsy dodają urody. Jednak makijaż to też obciążenie dla skóry, dlatego warto pamiętać żeby demakijaż stał się codziennym rytuałem.

Czym jest prawidłowy demakijaż?

Demakijaż to mechaniczne usunięcie makijażu, a także wszystkich nieczystości zebranych na twarzy przez cały dzień – kurzu, brudu i potu. Jest to głębokie oczyszczenie twarzy i przygotowanie skóry do nocnej regeneracji. Dobrze oczyszczona skóra sprawia, że lepiej wchłaniane są korzystne substancje zawarte w kremach czy maskach.

Higiena twarzy nie polega na przemyciu twarzy wodą z mydłem, które może podrażniać delikatną skórę. Przydają się tu produkty przeznaczone do oczyszczania skóry z toksyn i zanieczyszczeń.

Demakijaż najlepiej zacząć od płynu micelarnego – zawarte w nim micele przyciągają wszystkie zanieczyszczenia oraz głęboko oczyszczają skórę. Po użyciu płynu warto wklepać w twarz krem. O zmyciu makijażu należy pamiętać też w podróży – tu zamiast płynu w butelce można użyć praktycznych chusteczek.

Jak wybrać dobre produkty do demakijażu?

Przy demakijażu najlepiej sprawdzi się seria produktów, ponieważ mają one podobny skład. Również podczas urlopu warto mieć ze sobą chusteczki z serii, której używa się na co dzień. Skóra powiek i okolicy oczu jest bardzo wrażliwa i cienka, dlatego warto zwrócić uwagę na skład kosmetyków – musi być on przyjazny dla skóry, nie zawierać konserwantów ani barwników. Przy zakupie produktów do demakijażu warto zwrócić uwagę na to, żeby produkt oprócz oczyszczania skóry, także ją chronił. Takie są na przykład produkty z serii Bielenda Fresh Juice. W ich składzie znajduje się bioaktywna woda cytrusowa i soki z owoców. Jest to seria delikatna i nie powodująca podrażnień, która  głęboko oczyszcza i odświeża skórę. Zawarte w tych kosmetykach oligoelementy dodatkowo chronią skórę przed zanieczyszczeniami.

Oprócz właściwości pielęgnacyjnych warto zwrócić uwagę na zapach.  Jeśli jest on przyjemny,  wieczorny rytuał stanie się prawdziwym relaksem. Kosmetyki Bielenda Fresh Juice kuszą aromatem pomarańczy, mango czy limonki. A czy jest coś przyjemniejszego niż codzienna podróż do egzotycznych krajów?

Back To Top