Twarz

Pielęgnacja skóry w trzech krokach

Zapominanie o zmyciu makijażu przed snem, zbyt intensywne opalanie, nieodpowiednia dieta – to tylko kilka czynników, które niekorzystnie wpływają na cerę. Chcąc jak najdłużej zachować młody wygląd skóry, należy odpowiednio ją pielęgnować.

Oczyszczanie

Podstawową rolę pełni oczyszczanie twarzy – od niego powinno się zaczynać i na nim powinno się kończyć. Niestety wiele kobiet pomija ten etap.

Demakijaż i inne sposoby oczyszczania pozwalają usunąć ze skóry zanieczyszczenia, co poprawia skuteczność działania kremów. Ponadto gwarantują dłuższe zachowanie młodego wyglądu cery. Dobrej jakości produkty do oczyszczania to na przykład kosmetyki Clinique.

Złuszczanie

Usuwanie złuszczonych, martwych komórek odżywia skórę twarzy. Dodatkowo zapobiega trądzikowi, a szczególnie zalecane jest w przypadku cery tłustej. Wybierając kosmetyki złuszczające należy postawić na produkty najwyższej jakości, takie jak kosmetyki Clinique. Kosmetyk złej jakości może bardzo podrażnić twarz.

Nawilżanie

Przynajmniej raz dziennie należy nawilżać skórę. Zalecana dawka zależy od rodzaju cery. Skóra sucha wymaga intensywnego nawilżenia, tłusta jedynie delikatnego (ponadto należy wtedy zwrócić uwagę na jej skuteczne matowienie). Trzeba pamiętać również o wpływie pór roku. W lato cera wymaga właśnie nawilżenia, a w zimę – natłuszczenia. Z szerokiej oferty kosmetyków Clinique każdy wybierze coś dla siebie.

Wymienione etapy to podstawy, które należy dostosować do swojego typu cery. Dodatkowo zawsze przy zakupie kosmetyków trzeba zwracać uwagę na ich jakość i producenta – pod tym względem świetnym wyborem są na przykład kosmetyki Clinique Cocolita.

Back To Top