Twarz

Makijaż cery niedoskonałej

Nie jest to zagadnienie łatwe, gdyż cera tłusta jest wymagająca, a źle dobrane kosmetyki mogą tylko pogorszyć jej stan. Aby makijaż wyglądał ładnie przez cały dzień i ukrywał mankamenty, należy skupić się na jego podstawie- podkładzie.

Podkład do cery tłustej i z niedoskonałościami

Jej posiadaczkom zwykle najbardziej zależy na zmatowieniu szybko przetłuszczającej się skóry. Najlepszym wyborem będzie więc lekki podkład bez substancji oleistych. Jego krycie nie musi być mocne, jeśli oprócz błyszczenia nie dokuczają nam inne niedoskonałości.

Na cieplejsze miesiące roku dobrym wyborem będzie krem BB. Jest to rodzaj lekkiego podkładu połączonego z kremem. Nie zatyka porów i nawilża skórę, co jest bardzo potrzebne cerze tłustej, ale będzie wymagać zmatowienia i utrwalenia. Nawet bardzo trwały kosmetyk do cery tłustej jak np. podkład estee lauder może wymagać niewielkiego wspomagania w postaci pudru w kamieniu czy bibułek matujących.

Gdy oprócz błyszczenia dokuczają nam niedoskonałości, musimy wybrać podkład, który skutecznie je ukryje, a przy tym nie nasili problemu. Na co dzień sprawdzą się produkty mineralne, które mają naturalny, prosty skład. Najlepiej wybrać kosmetyk w formie sypkiego pudru. Podkład w formie fluidu, silnie kryjący i trwały sprawdzi się na większe wyjścia, jednak stosowany a co dzień może pogorszyć problem trądziku.

Alternatywą dla podkładów drogeryjnych są droższe kosmetyki apteczne. Zwykle są one droższe, dlatego warto skorzystać z darmowych próbek, które są dostępne w większości aptek. Dzięki temu możemy sprawdzić działanie kosmetyku przed zakupieniem jego pełnowymiarowego opakowania.

Back To Top