Makijaż wieczorowy
Twarz

Jak wykonać makijaż wieczorowy?

Makijaż wieczorowy różni się od codziennego przede wszystkim swoją intensywnością. To, czego lepiej nie używać w makijażu do pracy czy na uczelnię, świetnie sprawdzi się podczas wyjść ze znajomymi do klubu czy nawet podczas domówek. Jakie zatem kosmetyki przygotować do takiego makijażu oraz jakie dodatki pozwolą nam osiągnąć tak zwany efekt wow?

Kosmetyki do makijażu wieczorowego

Pewne elementy zarówno w makijażu codziennym, jak i wieczorowym pozostają niezmienne. Z całą pewnością zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, nie może zabraknąć bazy pod makijaż, podkładu wraz pudrem oraz takich kosmetyków jak róż bourjois, cienie do powiek, kredka do oczu, liner, tusz do rzęs, kredka do brwi oraz szminka. Jedyną różnicą, która je dzieli jest intensywność makijażu, a także kolor cieni do powiek oraz szminki.

Tyle o ile w makijażu wieczorowym możemy zaszaleć i użyć krwistoczerwonej szminki oraz niebieskich albo czerwonych cieni do powiek, o tyle w przypadku codziennego makijażu możemy raczej spotkać się z krytyką.

Jak wykonać makijaż wieczorowy?

Jeśli chodzi o zasadę wykonywania makijażu to w obu przypadkach jest ona taka sama. W pierwszej kolejności nakładamy bazę pod makijaż, a następnie podkład i puder. Podkreślamy kości policzkowe za pomocą różów do policzków bourjois, a następnie nakładamy cienie do powiek, uwydatniamy rzęsy, brwi i malujemy usta.

W wieczorowych makijażach bardzo dobrze sprawdzają się elementy świecące, jak na przykład brokatowe cienie do powiek, czy również złote lub srebrne.

Back To Top