Twarz

Jakie zalety ma balsam do ust?

Balsamy do ust są mało popularnymi kosmetykami pomimo tego, że są bardzo użyteczne w codziennej pielęgnacji. Większość osób zastępuje te produkty zwykłymi szminkami albo błyszczykami, co jest oczywiście dużym błędem. Balsam do ust ma zupełnie inne zadania do spełnienia, dlatego też warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Jakie zalety?

Oryginalny balsam specjalnie do ust bazuje przede wszystkim na różnorodnych woskach, dzięki czemu stanowi idealną ochronę ust nie tylko przed wiatrem, ale również niskimi temperaturami. Kosmetyk ten może przydać się nie tylko zimą, ale również przy letniej pogodzie. Godne polecenia są przede wszystkim balsamy do ust w kulce, które są bardzo proste do stosowania. Jest to idealny produkt dla tych osób, które chcą raz na zawsze zrezygnować z pomadki ochronnej do ust.

Dlaczego warto postawić na balsam?

Balsamy w swoim składzie nie zawierają żadnym pigmentów, dzięki czemu usta zachowują naturalne wykończenia o dość lekkim połysku. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych balsamu o szerokiej gamie owocowych aromatów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Po kosmetyk ten powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z popękanymi i suchymi ustami.

O czym należy pamiętać?

Niestety nie każdy balsam nawilża i natłuszcza usta, dlatego też warto stawiać na kosmetyki od renomowanych producentów, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Uważać należy przede wszystkim na balsamy z kamforą i miętą, których nie można za długo używać.

Back To Top