Czym jest konturowanie twarzy
Twarz

Czym jest konturowanie twarzy?

Konturowanie twarzy zyskało na popularności dopiero kilka lat temu. To zabieg mający na celu poprawić rysy twarzy za pomocą odpowiedniego makijażu. Obecnie w drogeriach kosmetycznych można znaleźć bardzo dużo produktów, które służą do wykonywania konturowania. W sieci jest też sporo instrukcji, jak wykonać taki makijaż.

Jaki bronzer do konturowania wybrać?

Decydując się na konturowanie twarzy, trzeba zacząć od zakupu odpowiedniego kosmetyku. Obecnie dostępne są bronzery o różnych odcieniach i konsystencjach. Do wyboru mamy kosmetyki pudrowe, które nakłada się pędzlem, dostępne są też bronzery nakładane na mokro, które mają konsystencję pomadki do ust.

To na jaki kosmetyk się zdecydujemy, będzie zależeć od naszych indywidualnych preferencji.

Trzeba wybrać odpowiedni odcień bronzera

Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę nie tylko na jakość, ale również na kolor bronzera. Każdy z nas posiada inny odcień twarzy, dlatego trzeba dopasować odcień do swojej cery. Dostępne są bronzery o ciepłych, jak i zimnych odcieniach. Nie można też przesadzić z ilością kosmetyku, gdyż makijaż będzie prezentować się nienaturalnie, a przecież nie o to chodzi w konturowaniu twarzy.

Za pomocą bronzera można:

– poprawić kształt nosa,

– wyostrzyć kości policzkowe,

– złagodzić ostre rysy twarzy,

– ocieplić cerę,

– opalić twarz,

– zminimalizować wysokie czoło,

– wyszczuplić twarz,

– optycznie wydłużyć twarz.

Konturowanie jest dobrym trikiem makijażowym za pomocą, którego bez ingerencji chirurgicznej można zmienić nieco rysy twarzy.

Back To Top