krem nawilżający Pyunkang Yul
Kosmetyki Twarz

Jak wybrać dobry krem nawilżający do twarzy?

Większość kobiet na ogół wie, że nawilżający krem do twarzy to absolutna podstawa jeśli chodzi o pielęgnację cery, bez względu na jej rodzaj. Kobietom posiadającym cerę tłustą czy skłonną do przetłuszczania często wydaje się, że ich skóra nie potrzebuje nawilżenia, ale jest zupełnie odwrotnie. Gdy zastosuje się dobry krem, można będzie ograniczyć to zjawisko, gdyż zazwyczaj jest ono powodowane właśnie przez brak dostarczania nawilżenia.

Jaki krem wybrać?

Musi być on dobrze dopasowany do potrzeb skóry, przede wszystkim do jej typu. Stosowanie kremu nawilżającego niedobranego do typu swojej cery może wyrządzić więcej szkód niż dobrego, a przy tym będzie niesatysfakcjonujące, więc zupełnie mija się z celem. Niedobrze jest zwłaszcza używać kremu zbyt ciężkiego, gdyż jest to prosta droga do przetłuszczenia skóry oraz zatkania jej porów, co musi zaskutkować pojawieniem się niedoskonałości takich jak zaskórniki i pryszcze. W przypadku zatem tłustej cery trzeba wybierać kremy skutecznie nawilżające, ale najlepiej lekkie. Gdy zaś ma się cerę mieszaną, potrzebny będzie kosmetyk, który jednocześnie będzie nawilżał, ale też matowił, ograniczając wydzielanie sebum.

Oczywiście istotne jest też dopasowanie kremu nawilżającego do swojego wieku. Im starsza skóra, tym więcej potrzebuje nawilżenia, co jest związane między innymi ze zmniejszoną produkcją kwasu hialuronowego w skórze – substancja ta jest odpowiedzialna za utrzymywanie nawilżenia poprzez wiązanie cząsteczek wody w skórze.

Lepsze naturalne?

Dużą popularnością cieszą się obecnie produkty naturalne i gdy chodzi o nawilżający krem do twarzy, na pewno warto postawić na produkt oparty na składnikach roślinnych. Pozwoli to uniknąć podrażnienia, a także dostarczenia swemu organizmowi zbędnej dawki chemii. Krem do twarzy ma duże znaczenie – pozostaje na niej wiele godzin, a przy tym częściowo się wchłania, im bardziej więc będzie naturalny, tym lepiej. Takie produkty można znaleźć w bardzo szerokim wyborze – antybakteryjne dla cery młodej i trądzikowej czy przeciwzmarszczkowe.

Back To Top