płyn do kąpieli - spicy therapy od organique
Ciało Kosmetyki

Jak wybrać dobry płyn do kąpieli?

Mało jest równie przyjemnych rzeczy jak relaks w wannie pełnej gorącej, pienistej wody. By jednak możliwe było rozpieszczanie się w ten sposób, trzeba wybrać dobry płyn do kąpieli.

Płyny do kąpieli – najpopularniejsze kosmetyki

Choć obecnie można znaleźć bardzo różne produkty do kąpieli, które uprzyjemniają ten zabieg, skutecznie oczyszczają skórę, a przy tym ją pielęgnują, zdecydowanie płyny kąpielowe są wybierane najczęściej, nie tylko z powodu przywiązania do tradycji. Duże znaczenie mają też takie kwestie jak ich łatwa dostępność, szeroki wybór, niewygórowane ceny, często duże opakowania, które wystarczają na długi czas, a także fakt, że mocno się pienią. Inne środki do kąpieli mają swoje zalety, ale sole, olejki czy galaretki zwykle nie tworzą takiej piany jak płyny, a jej obecność niewątpliwie wzmaga przyjemność. Poza tym dobry płyn odznacza się bardzo silnym zapachem, a to jest dla wielu osób tak naprawdę najważniejsze, gdyż dzięki temu kąpiel jest nie tylko zabiegiem higienicznym, ale prawdziwie relaksującym i pobudzającym zmysły rytuałem.

Im więcej piany, tym lepiej

Oczywiście stosowanie każdego płynu do kąpieli wiąże się z uzyskiwaniem większej bądź mniejszej ilości piany, ale na pewno większość osób chce, by było jej jak najwięcej, a przy tym by była ona gęsta, kremowa i nie znikała szybko. To mogą zapewnić dobrej jakości produkty, warto też na opakowaniach szukać na ten temat informacji.

Jaki zapach?

Osoby kierujące się podczas wybierania płynów do kąpieli przede wszystkim zapachem (a takich jest bardzo wiele) często mają swoje sprecyzowane preferencje. Dobrą opcją będzie też posiadanie więcej niż jednego kosmetyku, o różnych zapachach. Po co? By móc, zależnie od potrzeby, albo relaksować się i wyciszać, albo przeciwnie, pobudzać się i dodawać sobie energii. Relaks zapewnia przede wszystkim ułatwiająca zasypianie lawenda, ale też wiele innych nut ziołowych i drzewnych, jak i kwiatowe. Pobudzające działanie zaś wykazują zapachy owoców, przede wszystkim cytrusowych, jak również nuty morskie.

Back To Top