Twarz

Podstawą każdego dobrego makijażu jest jego dobra baza – podkład. Tylko jak go wybrać, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto i nie musieć szybko biec po następny?

Dobrany do odcienia skóry

Koniecznie dobierz odpowiedni kolor podkładu, tak by jak najlepiej odpowiadał on odcieniowi twojej skóry. Nie może być zbyt ciemny, ani zbyt jasny, bo na twarzy wytworzy się coś w stylu karykaturalnej maski.

Zwróć uwagę na światło w sklepie, często jest bardzo jasne i przekłamuje kolor. Najlepiej sprawdzać odcień w warunkach domowych, rozsmarowując go na kości żuchwy – jeżeli stapia się z kolorem cery – jest w porządku.

Łatwiej będzie znaleźć odpowiedni kolor w ofercie marek, które proponują szerszą gamę odcieni danego produktu, na przykład Bourjois healthy mix. Jeżeli firma proponuje tylko kolor „jasny” i „średni”, to bardzo mała szansa, że będzie on odpowiedni akurat dla ciebie.

 

Odpowiedni dla potrzeb skóry

Zastanów się jakie potrzeby ma twoja skóra. Może potrzebuje rozświetlenia albo nawilżenia? A może jest zmęczona? Może potrzebujesz dobrego krycia zmian trądzikowych? Szukaj produktu skierowanego na twoją potrzebę.

Możesz też poszukać produktu, który będzie pełnił kilka tych funkcji. Przykładowo, wspomniany wcześniej healthy mix, równocześnie rozświetla, nawilża oraz daje efekt wypoczętej skóry. Wybierasz jeden podkład, który działa jak kilka osobnych kremów.

 

Indywidualne potrzeby

Przede wszystkim pamiętaj, że kosmetyk, który sprawdził się u twojej koleżanki, nie musi też być dobry dla ciebie. Sama szukaj swojego ideału! Czytaj, proś o testery i próbuj!

Back To Top