Włosy

Ratunek dla włosów

Masz brzydkie, zmęczone i suche włosy? Chcesz je obciąć, żeby więcej już na nie nie patrzeć? Zanim zdecydujesz się na radykalną zmianę fryzury – wypróbuj te sposoby!

Olejowanie

Włosy można olejować na wiele sposobów. Można nakładać specjalne, drogeryjne olejki, ale można skorzystać też z tego, co masz w kuchni. Do olejowania nada się olej kokosowy (najlepiej żeby był nierafinowany), oliwa z oliwek, oliwa z pestek winogron… czy zwykła oliwka dla dzieci. Ważne tylko, by stosować je regularnie i nie zmywać z głowy zbyt szybko.

 

Wcierki

Wcierki do włosów to temat rzeka. Można znaleźć informacje o wcieraniu w skórę głowy kropli żołądkowych, naparu z nasion kozieradki, czy miodu z sokiem cebuli.

 

Profesjonalne kosmetyki

Jeżeli nie masz głowy do domowych metod, to po prostu kup gotowca. Koniecznie wybierz sprawdzoną markę kosmetyków. Poczytaj etykiety i wybierz, to co będzie najlepiej odpowiadało twoim potrzebom. Wiele firm proponuje całą gamę produktów – na przykład maska kallosa występuje w wersji z jedwabiem, z keratyną, z bananem, witaminami, jagodami… Jest ich mnóstwo! Dlatego ważne jest żeby poświęcić chwilę na wybranie odpowiedniego rodzaju dla siebie. Ważne jest też to, że maski kallos nie obciążą zbytnio domowego budżetu, więc można wyposażyć się w kilka rodzajów i zmieniać je w zależności od aktualnej potrzeby.

 

Ogranicz czynniki niszczące włosy

To żadna tajemnica, że lokówki, suszarki i prostownice to najwięksi mordercy włosów. Jeżeli, więc chcesz mieć piękne włosy, to maksymalnie ogranicz ich używanie.

Back To Top