krem cicalfate od avene
Kosmetyki

Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych

W walce o zdrową, zadbaną cerę coraz częściej decydujemy się na zabiegi kosmetyczne i – gdy pragniemy bardziej spektakularnych efektów – na zabiegi medycyny estetycznej. Skóra po takich zabiegach wymaga jednak szczególnej uwagi i odpowiedniej pielęgnacji. Jej podstawą powinny być kosmetyki o działaniu regenerującym i odżywczym – jak na przykład kosmetyki Avene Cicalfate.

W oczekiwaniu na efekt końcowy

Decydując się na zabieg u kosmetyczki lub lekarza medycyny estetycznej oczekujemy „efektu wow” – skóry odżywionej, nawilżonej i promiennej. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wielu zabiegów ostateczny efekt widoczny będzie dopiero po jakimś czasie – zaraz po zabiegu skóra może być osłabiona, zaczerwieniona i podrażniona. By pomóc jej zregenerować się i wrócić do formy, musimy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Warto sięgnąć po kosmetyki o działaniu odżywczym i regenerującym, jak wspomniana seria Cicalfate Avene i wchodzący w jej skład krem Avene Cicalfate.

Tarcza ochronna

Krem Avene Cicalfate, podobnie jak inne kosmetyki Avene Cicalfate (np. emulsja czy balsam do ust), zawiera substancje czynne o działaniu odżywczym i regenerującym, tworzące na podrażnionej skórze coś w rodzaju tarczy ochronnej. Zwykły krem drogeryjny może opóźniać gojenie się ran i mikrouszkodzeń skóry, a dzięki dodatkowi substancji zapachowych może prowadzić nawet do reakcji alergicznej. Zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem będą kosmetyki apteczne (jak na przykład kosmetyki ze wspomnianej serii Cicalfate Avene) – dzięki swojej hipoalergicznej formula zdecydowanie lepiej sprawdzą się na skórze dochodzącej do siebie po różnego rodzaju zabiegach! 

Back To Top