kosmetyki
Kosmetyki

Czy drogie kosmetyki są zawsze dobrej jakości?

Mając do dyspozycji całe drogerie wypełnione produktami do makijażu, nie sposób nie wybrać czegoś dla siebie. Oczywiście, każda kobieta ma inne preferencje w zakresie malowania się. Jednej pani wystarczy przeczesanie brwi przyciemniającą szczoteczką oraz muśnięcie rzęs tuszem, podczas gdy dla innej pieczołowite nakładanie co rano dużej ilości podkładu, bronzera i konturówki do ust to rutyna. Obojętnie jaki styl makijażu się preferuje, powinno zawsze stawiać się na wysokiej jakości produkty.

Jakość kosmetyków z wyższej półki

Przyglądając się nieraz cenom produktów do makijażu, można naprawdę złapać się z przerażenia za głowę. Niekiedy konturówka do ust potrafi być droższa niż obiad w dobrej knajpie i to dla kilku osób! Tymczasem, należy zawsze brać poprawkę na to, że drogie kosmetyki nie zawsze są warte swojej ceny. W zwykłych drogeriach znaleźć można tańsze kosmetyki, które jakością nie odbiegają od tych wysokopółkowych, a nie raz nawet są znacznie lepsze.

Jak sprawdzać jakość produktów kosmetycznych?

konturówka z Cocolita.pl

Przed zdecydowaniem się na zakup konkretnego produktu, warto poprosić o jego próbkę. Można dostać ją na przykład w drogerii. Oczywiście, nie wszystkie produkty da uprzednio się przetestować. Można wziąć próbkę podkładu do twarzy czy odsypać sobie trochę pudru od znajomej, jednak ciężko przetestować przed zakupem konturówkę do ust, tusz czy pomadkę. W tym wypadku nie ma innej drogi jak kupno i sprawdzenie działania na sobie.

Back To Top