masło do ciała - jeden z wartych uwagi produktów (Agafii)
Ciało Kosmetyki Kosmetyki naturalne

Masło do ciała, balsam czy mus?

W każdej drogerii jest cały dział poświęcony pielęgnacji ciała. Można w nim znaleźć masła do ciała, balsamy i musy. Wszystkie te kosmetyki są poświęcone odżywieniu skóry i polepszeniu jej wyglądu. Trudno się więc dziwić, że znajdą się w każdej damskiej kosmetyczce. Coraz częściej do ich stosowania przekonują się także panowie. Bo nie ma przecież nic dziwnego w tym, że ich skóra również ma potrzeby, które może zaspokoić dobrze dobrane masło do ciała. Czym różnią się od siebie produkty do pielęgnacji skóry?

Konsystencja – masło do ciała rządzi!

Pierwsza różnica to konsystencja. Masło do ciała jest sprzedawane w postaci gęstego, dość tłustego kremu (zobacz masła do ciała w drogerii Cocolita). Najczęściej jest pakowane w słoiki i nakłada się je przy pomocy palców. Masło do ciała ma też długi czas wchłaniania i trudno się rozprowadza po skórze. Najczęściej nakłada się je dość grubą warstwą, co także jest związane z wydłużonym czasem wchłaniania. Balsam ma zdecydowanie lżejszą formułę. Zazwyczaj ma też uboższy skład. Balsamy są za to dostępne w wielu różnych wersjach i wariantach, bo należą do najbardziej popularnych kosmetyków. Najlżejszą i najbardziej nowoczesną formułę ma jednak mus do ciała. Jest to produkt bardzo często zapakowany w podobny sposób jak pianka do golenia. Jest puszysty i bardzo lekki. Dzięki temu też błyskawicznie się wchłania. Sprawdza się w codziennej pielęgnacji, kiedy bardzo zależy nam na tym, by szybko nałożyć produkt i móc się ubrać.

Rodzaj skóry i pora roku

Rodzaj kosmetyku powinien być dobierany do rodzaju skóry konkretnej osoby, a czasami także do pory roku. Latem skóra każdego człowieka jest bardziej narażona na przesuszenie. Potrzebuje więc głębokiego nawilżenia, które utrzyma się na długo i pozwoli skórze wyglądać dobrze. Takie nawilżenie może zapewnić lekki mus do ciała. Zimą z kolei można wybierać kosmetyki bardziej tłuste. Takie, które w pewnym sensie zabezpieczą skórę przed intensywnym zimnem. Pod uwagę oczywiście należy wziąć także typ skóry i to od niego uzależnić ostateczną decyzję o zakupie kosmetyku.

Back To Top