dziewczyna o jasnych blond włosach
Kosmetyki Włosy

Czy żółte tony we włosach blond można usunąć szamponem?

Usuwanie żółtych tonów z jasnych włosów nie należy do prostych zadań. To wymaga regularności i dbałości o szczegóły. Trzeba wiedzieć jakich kosmetyków używać, by pielęgnować pożądany kolor włosów i zapobiegać jego zmianom. Jak przebiega usuwanie żółtych tonów z włosów? Czy można się ich pozbywać przy pomocy szamponów?

Podczas każdego mycia

Szampon neutralizujący żółty kolor może być używany dość często – nawet przy każdym myciu, o ile jest taka potrzeba. Wystarczy rozprowadzić jego niewielką ilość na włosach, odczekać kilka minut a później spłukać resztę piany ciepłą wodą. Kosmetyki Fanola można łączyć z innymi produktami. Dlatego po użyciu szamponu można śmiało sięgnąć po odżywkę lub maskę do włosów. Stosując No Yellow szampon do włosów, całą stylizację włosów można wykonać dokładnie tak jak zwykle. Oznacza to, że można równocześnie pielęgnować odcień swojego blondu, dbać o czystość i nie martwić się poszczególnymi krokami stylizacji.

Bez fryzjera i chemicznych farb

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że chemiczne farby do włosów są dla nich ogromnym obciążeniem. Ich używanie może powodować niszczenie włosów, przesuszanie się oraz widoczne gołym okiem puszenie się. Czasami koloryzacja jest nawet powodem wzmożonego wypadania włosów oraz ich łamliwości. Nie jest wskazane, by powtarzać ją zbyt często. Stąd też oczywiste jest, że należy w miarę możliwości z niej rezygnować lub zmniejszać jej częstotliwość. Oczywiście stosowanie szamponu No Yellow nie zastąpi koloryzacji, ale równocześnie może ono w widoczny sposób poprawić stan danego koloru i wydobyć prawdziwe piękno z blondu. Ochłodzenie go sprawi, że ten sam kolor będzie prezentował się świeżo i oryginalnie. Z tego właśnie powodu może on pozwolić na odsunięcie w czasie skomplikowanych, czasochłonnych i drogich zabiegów u fryzjerów. Samodzielne dbanie o odpowiedni kolor własnych włosów wydaje się więc być jedynym rozsądnym rozwiązaniem, jakie pozwoli na poczynienie sporych oszczędności w domowym budżecie i równocześnie poprawę stanu włosów. 

Back To Top