Kosmetyki

Puder do twarzy – jak wybrać?

Puder, właściwie dopasowany do potrzeb cery, jest jednym z podstawowych kosmetyków upiększających. Puder do twarzy stabilizuje oraz przedłuża trwałość podkładu, jak i korektora, dzięki czemu makijaż dłużej pozostaje świeży i perfekcyjny. Producenci oferują obecnie pudry do twarzy, które nie tylko świetnie dopasowują się do potrzeb skóry, ale również ją pielęgnują.

Puder do twarzy sypki

Jednym z najpopularniejszych rodzajów pudru jest wersja sypka. Ma postać pyłku, który należy rozprowadzić na twarzy dowolną metodą, najczęściej przy pomocy pędzla lub specjalnego puszku. 

Puder do twarzy – rodzaje

Oprócz wersji sypkiej w drogeriach dostępne są również pudry:

  • w kamieniu. Dostępny w formie sprasowanej można najwygodniej rozprowadzić przy pomocy gąbki do makijażu,
  • mineralny. Ma postać sypką, najlepiej aplikować go przy pomocy pędzla zwilżonego tonikiem lub wodą termalną. Ze względu na swój naturalny skład znajduje zastosowanie wśród osób skłonnych do podrażnień oraz z cerą problematyczną,
  • w kulkach. To kosmetyk, który wyróżnia się składem złożonym z kulek. Kuleczki są w różnych kolorach, a aplikacja odbywa się z użyciem pędzla. W czasie pocierania pędzlem o kuleczki ich kolory mieszają się, co pozwala uzyskać pożądany efekt. Pudry w kulkach mają zwykle właściwości brązujące lub rozświetlające. W związku z tym świetnie sprawdzają się do modelowania twarzy,
  • mozaikowy. To kosmetyk, który składa się z harmonizujących odcieni, które można połączyć za pomocą pędzla, uzyskując w ten sposób dowolny efekt.

Puder do twarzy może także gwarantować efekt rozświetlający, matujący, utrwalający, brązujący czy kryjący – w zależności od potrzeb.

Pudry do twarzy dostępne na stronie https://drogeria.pl/pudry

Back To Top