krem z filtrem od Holika Holika
Ciało Kosmetyki Twarz

Ochrona przeciwsłoneczna – krem do twarzy

Odpowiednia pielęgnacja twarzy to klucz do zachowania młodego wyglądu skóry. Oprócz codziennych, rutynowych zabiegów, należy chronić ją przed czynnikami zewnętrznymi, w tym nadmiernym promieniowaniem słońca. Warto sięgnąć po krem z filtrem pod makijaż, by bez obaw korzystać z uroków ciepłych dni.

Po co stosować krem przeciwsłoneczny?

Kremy z filtrem do twarzy chronią skórę przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne i zapewniają jej odpowiedni poziom nawilżenia. Choć słońce jest potrzebne chociażby do wytwarzania w organizmie witaminy D, to ma niestety też negatywny wpływ na kondycję skóry – powoduje oparzenia, przyspiesza proces starzenia się skóry, może wywołać groźne choroby skórne. Krem przeciwsłoneczny do twarzy tworzy swego rodzaju barierę i chroni skórę przed negatywnym wpływem promieniowania UVA.

Jaki krem sprawdzi się pod makijaż?

Krem z filtrem pod makijaż powinien być przede wszystkim lekki i szybko się wchłaniać. Najlepiej sprawdzić etykietę i szukać na niej informacji, że krem nadaje się do stosowania pod makijaż. Kosmetyk należy nakładać na twarz co najmniej 30 minut przed wyjściem na słońce i powtarzać aplikację co 2-3 godziny. Może być to dość kłopotliwe i naruszyć makijaż, warto więc oprócz kremu przeciwsłonecznego do twarzy stosować mgiełki odświeżające i pudry z filtrem SPF. Idealną opcją na lato będą kremy BB – są dużo lżejsze, mniej kryjące i posiadają ochronę przed promieniami UVA.

Back To Top