Twarz

Jakie kosmetyki na trądzik wybrać?

Jest kilka etapów codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej. Ważne jest aby dobrać odpowiednie kosmetyki na trądzik Cocolita, najlepiej wszystkie z tej samej linii, ponieważ tylko wtedy ich działanie wzajemnie się uzupełnia.

Chcąc rozpocząć właściwą pielęgnację twarzy ze skłonnościami do trądziku musimy zaopatrzyć się w następujące kosmetyki na trądzik:

PŁYNY MICELARNE, ŻELE I EMULSJE OCZYSZCZAJĄCE

Tego rodzaju kosmetyki na trądzik powinno używać się dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Mają one za zadanie usunąć nadmiar sebum, odblokować pory oraz przywrócić równowagę bakteryjne. Należy pamiętać, aby kosmetyki te nie zawierały alkoholu, ponieważ mogą one przesuszać i podrażniać skórę.

KOSMETYKI BAKTERIOSTATYCZNE

Hamują namnażanie bakterii na skórze, dzięki czemu zmiany trądzikowe nie rozprzestrzeniają się. Kosmetyki te zalecane są do stosowania jeżeli mamy do czynienia z trądzikiem zaskórnikowym i grudkowo-krostkowym. Używamy ich rano i wieczorem po oczyszczeniu cery.

MASECZKI

Maseczki mają postać gęstej emulsji bądź pasty. Zasychają one na twarzy,oczyszczając ją i wygładzają. Są to kosmetyki, które powinniśmy używać trzy razy w tygodniu.

PREPARATY PUNKTOWE

Pomagają one skórze poprzez kojące działanie, przyspieszają proces regeneracji skóry. Przeznaczone są do stosowania dokładnie w miejscu ropnych wykwitów.

KREM NA DZIEŃ I NA NOC

Kremy mają za zadanie utrzymanie odpowiedniej gospodarki wodno-tłuszczowej w naskórku. Krem na dziej wygładza oraz nawilża natomiast krem na noc powinien złuszczać naskórek oraz zmniejszać zmiany trądzikowe.

Back To Top