Twarz

Jaki krem do twarzy wybrać?

Kremy stosowane na twarz to jedne z najważniejszych kosmetyków do pielęgnacji cery. W drogeriach znajdziemy mnóstwo kosmetyków do wyboru. Ale  który z nich będzie dla nas najlepszy? Czym się kierować na zakupach? Oto kilka wskazówek, które przydadzą się każdej kobiecie.

Poznaj swoją skórę!

Zanim wybierzemy się na zakupy musimy poznać typ naszej cery. Istnieją cztery podstawowe typy:

– cera sucha, 

– cera tłusta,

– cera mieszana,

– cera normalna.

Każda z nas może też mieć dodatkowe problemy, na przykład trądzik, zmarszczki czy rozszerzone naczynka. Jeżeli nasza skóra ma skłonności do podrażnień,to najlepiej wybierać kremy hipoalergiczne. Znajdziemy w nich zdecydowanie mnie substancji zapachowych, barwników oraz konserwantów. Taki kosmetyk jest równie skuteczny, jednocześnie ma zdecydowanie delikatniejszy skład.

Jaki krem będzie dla nas najlepszy?

Gdy poznamy typ i problemy naszej cery, to połowa drogi za nami… Warto wiedzieć, że kosmetyk który sprawdził się u koleżanki czy siostry niekoniecznie sprawdzi się u nas. Nawet jeśli mamy ten sam typ cery. Nawet bardzo drogi krem do twarzy może po prostu nie zadziałać  odpowiednio czy nas uczulić.

Możemy w bardzo prosty sposób zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień czy alergii. Wystarczy, że niewielką ilość kosmyku naniesiemy na  niewielki fragment naszej skóry. Jeżeli nie pojawią się jakieś niepokojące objawy to możemy spokojnie stosować nowy krem do twarzy. Nie musimy od razu kupować w całego opakowania. W drogerii warto  poprosić o bezpłatne próbki.

Back To Top