Bez kategorii

Lakier hybrydowy

W dzisiejszych czasach manicure hybrydowy stał się klasyką i właściwie tak popularnym rodzaje zdobienia paznokcie, że często uznawany jest za klasyczny. Manicure hybrydowy pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami bez ryzyka ich zniszczenia nawet przez miesiąc! Jeżeli manicure będzie na bieżąco uzupełniany to może się okazać, że mamy na paznokciach teoretycznie ten sam lakier od pół roku lub dłużej.

Trwały lakier do paznokci

Lakier hybrydowy z powodzeniem można nałożyć na paznokcie w zaciszu domowym i nie jest to proces bardzo skomplikowany. Zwykle, aby zacząć przygodę z tego typu lakierem na swoich własnych paznokciach trzeba posiadać dobrą lampę UV, lakier podkładowy, lakier nadający barwę i lakier nawierzchniowy – tak zwany top coat. Ten ostatni jest już nawet bardzo często wcale niepotrzebny.

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Podstawową zasadą nakładania lakieru hybrydowego są cienkie warstwy – grubsza warstwa nie będzie się po prostu trzymać paznokcia. Po lekkim zmatowieniu i odtłuszczeniu płytek paznokci można rozpocząć manicure. Pierwszym krokiem jest położenie przezroczystej bazy i utwardzenie jej przez 45 sekund w lampie UV. Później nakłada się kolor – tu w zależności od oczekiwanych efektów mogą to być nawet 4 warstwy – jeżeli są oczywiście cienkie. Ostatnim etapem jest nałożenie nabłyszczacza, który niweluje ewentualne nierówności zachowując piękny połysk, który doskonale podkreśla każdy kolor na paznokciach. Po położeniu top coat’u należy przetrzeć paznokieć wacikiem namoczonym w specjalnym removerze. Po tym etapie paznokcie są już gotowe.

Back To Top