Jak dobrać korektor pod oczy
Twarz

Jak dobrać korektor pod oczy?

Czy faktycznie istnieje najlepszy korektor pod oczy? A jeśli tak to, jak go wybrać i czym się kierować podczas zakupu? Na pewno jest kilka kwestii, na które koniecznie należy zwrócić uwagę, aby korektor faktycznie dobrze się spisał i spełnił swoją podstawową rolę.

Jaki jest najlepszy korektor pod oczy?

Z całą pewnością najlepszy korektor pod oczy musi być mocno kryjący. To właśnie delikatna i cienka skóra pod oczami jest problemem wielu kobiet, dlatego też korektor, który się tam nakłada, powinien być, zarówno delikatny, o naturalnym składzie, jak i mocno kryjący. Powinien poradzić on sobie między innymi z workami pod oczami i drobnymi zasinieniami.

Jak dobierać korektor?

Na pewno każda kobieta przynajmniej raz dobierała sobie podkład. To dlatego warto wiedzieć o tym, że korektor powinien mieć taką samą kolorystykę, aby idealnie wtopić się w skórę i nie odcinać się kolorystycznie od karnacji. Warto więc posiadać osobny korektor na zimę, jak i ten na lato, gdy skóra jest nieco mocniej opalona. Jeśli chodzi o skład, warto stawiać na produkty o korzystnym dla zdrowia składzie, a więc wybierać te, w których nie brakuje składników naturalnych, a raczej szerokim łukiem omijać te przepełnione chemią. Korektor na pewno powinien być dobrany także do danego typu cery. Zupełnie innych korektorów będzie się używać przy skórze alergicznej, a jeszcze innych przy tej, która ma problemy z przesuszaniem się. Warto poznać więc swój typ cery i dobierać kosmetyki właśnie według konkretnych zapotrzebowań i wymagań.

Back To Top