Czy warto stosować odżywki do paznokci
Paznokcie

Czy warto stosować odżywki do paznokci?

Piękne paznokcie są marzeniem wielu kobiet. Zadbane ręce, po prostu muszą mieć zadbane paznokcie. Jak je właściwie pielęgnować? Czy na rynku dostępne są skuteczne odżywki do paznokci?

Czytaj skład

Na odbudowę paznokci pozytywnie wpływa wapń i kreatyna. Wzrost paznokci przyspieszą ceramidy, krzemionka i żelazo. Na łamliwość i rozdwajanie, używa się odżywek do paznokci z witaminą E, witaminą F, witaminą C i witaminą B7. Za utwardzenie paznokci odpowiada pył diamentowy i proteiny jedwabiu.

Na rynku dostępne są też odżywki, które są bombami witaminowymi lub mają wiele funkcji równocześnie. Jeżeli nie ma pewności, co do tego jaki problem jest najbardziej naglący, można wybrać odżywki do paznokci w typie 6w1, 8w1, itd. Są one bardzo uniwersalne i dobrze wpływają na ogólną kondycję paznokci. Należy też pamiętać, że kluczem do działania jakiegokolwiek preparatu jest jego regularne stosowanie. Po prostu – nie należy spodziewać się spektakularnych efektów po pierwszym użyciu. Odbudowa paznokcia to proces długotrwały i nie należy go zbytnio przyspieszać.

Dla kogo?

Odżywka do paznokci potrafi zdziałać prawdziwe cuda, ale musi być właściwie dobrana do paznokci danej osoby. Preparat wzmacnia, odżywia, nadaje połysk i zapobiega łamaniu się płytki paznokcia. Może także stanowić bazę pod lakier z funkcją ochronną lub nawet rodzaj top coatu. Wszystkie zabiegi na paznokciach, takie jak nakładanie hybryd, czy nawet malowanie ich, bardzo osłabia strukturę paznokci. Żeby ją odtworzyć, konieczna jest odżywka do paznokci, którą zakupisz w świetnej cenie TUTAJ.

Back To Top