Twarz

Dlaczego podkład mineralny to przyszłość?

Prawie każda kobieta używa na co dzień podkładów do twarzy. Ciężko wyobrazić sobie makijaż bez jego aplikacji. Podkłady mogą być różne. Ostatnio półki polskich drogerii podbijają podkłady mineralne. Dlaczego są tak chętnie kupowane?

Po pierwsze – pielęgnacja

Kosmetyki mineralne nie mają tylko być elementem makijażu. Mają przede wszystkim pielęgnować. Dzięki temu nadają się do regularnego stosowania nawet dla skóry wrażliwej. Wiele badań potwierdza, że mogą one pełnić nawet funkcje lecznicze. Podkład mineralny może pochłaniać sebum, przez co pomaga walczyć z trądzikiem. Przykładem takiego podkładu może być Natural Minerals Foundation od  Max Factor.

 

Stopniowanie efektu krycia

Wyżej wspomniany podkład Max Factor Cocolita, pozwala na stopniowanie efektu kryjącego, a przy tym zapewnia zdrowy i świeży wygląd skóry. Oznacza to, że jeden produkt może być pomocny i przy zakrywaniu niedoskonałości i przy wykańczaniu subtelnego makijażu. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie!

 

Naturalne składniki

Podkłady mineralne nie zawierają chemii. W ich składzie główne miejsca zajmują naturalne składniki, takie jak: cynk, czy mika. Pigmenty pochodzą z tlenku żelaza i chromu. Kosmetyki mineralne nie zawierają konserwantów i substancji zapachowych. Z tego powodu to dobra opcja dla osób ze skórą wrażliwą oraz tych, które nie lubią intensywnych zapachów wydzielanych przez kosmetyki do twarzy. Trzeba też zauważyć, że naturalne składniki nie zapychają porów. Oznacza to, że są przyjazne dla skóry i pozwalają jej oddychać.

Back To Top