Twarz

Co trzeba wiedzieć przed zakupem palety cieni?

Większość kobiet regularnie sięga po cienie do powiek. To słuszny krok, ponieważ umiejętnie wykonany makijaż oczu może dodać kobiecie uroku i podkreślić jej urodę. Niestety nie każda z pań wie jak prawidłowo aplikować cienie. Co w takim razie trzeba wiedzieć na ten temat?

Jakie paletki cieni wybrać?

To na jaką paletkę sięgnąć jest uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim należy dobrać barwy cieni do koloru tęczówki i typu urody, ale także do pory roku. Latem warto sięgać po palety o żywych kolorach, natomiast jesienią i zimną lepiej sprawdzą się ciemne, mocno nasycone cienie w ciepłych odcieniach. 

Warto zdecydować się na paletę I Heart Makeup Revolution z cieniami o różnych wykończeniach, jak matowe, satynowe i brokatowe. Korzystając z takiej paletki można stworzyć makijaże na różne okazje: do pracy, na wyjście z przyjaciółmi, ale też na wesele, kiedy to make-up odgrywa ważną rolę. 

Poprawna aplikacja cieni

Cienie do powiek powinny być nakładane na bazę. Ważne jest, aby makijaż zaczynać od najjaśniejszych kolorów, sięgnięcie od razu po ciemne odcienie może spowodować powstanie nieestetycznej, trudnej do roztarcia plamy. Istotne jest również dobre roztarcie granic cieni. Warto sięgać po palety dobrze napigmentowanych cieni, jak na przykład I Heart Makeup Revolution, ponieważ praca z takimi produktami jest szybka, dzięki czemu nie ma konieczności spędzania dużej ilości czasu na robieniu makijażu oczu. Kiedy uda się uzyskać pożądany efekt warto wykończyć makijaż robiąc kreskę eyelinerem tuż przy linii rzęs, a następnie tuszując rzęsy.

Back To Top