zadbane paznokcie
Akcesoria Paznokcie

Co trzeba wiedzieć o pilniczkach do paznokci?

Pilniki do paznokci należą do akcesoriów, które można znaleźć w każdej damskiej torebce i kosmetyczce. W przypadku stylistek paznokci są one gadżetem, z którego po prostu nie można zrezygnować. Co trzeba wiedzieć o pilnikach do paznokci?

Pilniki do paznokci mają różne gradacje

Pilniki są różne i koniecznie trzeba o tym pamiętać. Pilniki o wyższej gradacji np. 180 są przeznaczone do pracy wykończeniowej. Tak drobna gradacja może ostatecznie wyrównywać i wygładzać. Pilniki o gradacji np. 100 służą do wstępnego zebrania nierówności z płytki paznokcia. Nie należy używać ich zbyt często i zbyt intensywnie, bo można uszkodzić nimi paznokcie. Używając takiego pilnika do paznokci, trzeba bardzo uważać. W przeciwnym wypadku można niektóre fragmenty płytki opracować zbyt mocno i staną się wtedy cienkie i słabe. Zdecydowanie bezpieczniej jest operować pilnikiem o mniejszej gradacji. Warto też pamiętać, że są polerki do paznokci, których gradacja przekracza 300. One są dedykowane do tego, by jedynie polerować i nabłyszczać płytkę paznokcia, ale nie do tego, by nadawać jej kształt.

Miękkie pilniki są bardziej bezpieczne

Warto wiedzieć, że pilnik do paznokci może być niebezpieczny. Podczas jego używania można się uderzyć lub zetrzeć skórę wokół palca. Dlatego dobrze jest korzystać z miękkich pilniczków. Polerka do paznokci jest miękka i elastyczna. Dzięki temu dobrze dopasowuje się do paznokcia pod naciskiem ręki. Nawet jeśli przypadkowo uderzy się nim o skórkę, to nie wywoła to reakcji bólowej lub podrażnienia.

Różne kształty pilników

Pilniki do paznokci nie są takie same. Mogą też mieć różne kształty. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– proste,

– łódki,

– banany.

Ich nazwy są dość obrazowe. Pilnik banan ma krzywiznę z dwóch stron, łódka z jednej, a prosty nie ma żadnej. Który jest lepszy? W dużym stopniu zależy to od umiejętności stylistki i tego, jakie zadanie chce wykonać przy pomocy tego pilnika. Dobrze jest na początek wyposażyć się we wszystkie trzy typy pilniczków i wypróbować, który z nich najlepiej leży w dłoni.

Back To Top