Kosmetyki

Peeling do ciała – domowy czy ze sklepu?

Dbanie o swój wizerunek obejmuje zarówno ciało jak i ducha. Podczas gdy o przymioty umysłowe można dbać w dowolny wręcz sposób – odpowiadający osobie. O tyle o ciało warto zadbać przy użyciu odpowiednich narzędzi i specyfików. Szczególnie istotny w tym przypadku jest wygląd skóry – dlatego też warto zadbać o jej gładkość i odpowiedni ukrwienie. Pomocne są peelingi do ciała.

Peeling do ciała domowy

Jeszcze kilka lat temu półki w drogeriach nie uginały się pod naporem specyfików. Wręcz przeciwnie – większość kobiet samodzielnie uzyskiwała peelingi. Nadal zachowany jest ten trend. Scrub do ciała wykonany w domu jest zdecydowanie tańszy, często zaś ma podobne, jeśli nie lepsze efekty dla skóry. Dodatkowo, wykonywany z naturalnych składników jest degradowany i bardziej ekologiczny od sklepowych odpowiedników. Najpopularniejsze peelingi do ciała wytwarzane w domu to ten wykonywany z fusów kawowych oraz z gruboziarnistej soli. Poprawiają ukrwienie, zmniejszają cellulit i uelastyczniają skórę.

Najlepsze peelingi ze sklepu

Nie wszystko można jednak osiągnąć peelingiem do ciała wytwarzanym w domu. Dodatkowo nie zawsze ma się czas by scrub do ciała przygotować. Najlepsze peelingi ze sklepów mają krótki skład, przyjazną substancję aktywną, a dodatkowo nie zawierają syntetycznych elementów z mikro plastiku. Warto wybierać kosmetyki, które odznaczają się szklanym opakowaniem – łatwiej je przetworzyć, ale również substancjami, które dobrze wpływają na kondycję skóry. Szczególnie, jeśli samemu nie można ich dostarczyć do organizmu.

Naturalny peeling do ciała można zakupić między innymi na Drogeria.pl.

Back To Top