naturalne kosmetyki - warto je dobrze sprawdzić
Kosmetyki

Jak wybierać zdrowe kosmetyki naturalne?

Popularność produktów ekologicznych nieustannie rośnie. Coraz więcej osób przekonuje się do tego, że elementy z organicznymi składnikami mogą posiadać korzystny wpływ na zdrowie i wygląd. Wiele firm wykorzystuje jednak tę modę i nie wszystkie nazywane tak produkty są rzeczywiście wolne od niepożądanych substancji chemicznych. Na co zwrócić uwagę, aby wybierać zdrowe i bezpieczne kosmetyki naturalne?

Certyfikaty i oznaczenia

Produkty wytworzone z naturalnych składników wysokiej jakości zazwyczaj posiadają potwierdzające to certyfikaty. Są one przyznawane firmom, które dbają o klasę wykorzystywanych surowców podczas wszystkich procesów ich obróbki. Wybierając naturalne kosmetyki pielęgnacyjne tutaj warto zwrócić uwagę na oznaczenia na opakowaniach lub poszukać informacji na temat producenta. Przyznawane certyfikaty mogą potwierdzać m.in. brak wykorzystania produktów pochodzenia zwierzęcego lub pozyskiwanie składników z ekologicznych i organicznych upraw. W przypadku surowców roślinnych wykorzystywanych w kosmetyce, istotny wpływ na bezpieczeństwo ich użytkowania ma rodzaj stosowanych podczas uprawy nawozów i odżywek.

Na jakie cechy produktu zwrócić uwagę?

Aby upewnić się, że dany specyfik jest bezpieczny dla zdrowia, warto zapoznać się z umieszczonym na opakowaniu składem. Prawdziwie naturalne kosmetyki do twarzy będą złożone z niewielu składników o przejrzystych nazwach. Warto pamiętać o zasadach dotyczących kolejności podawania składników. Te na pierwszych miejscach w spisie występują w produkcie w największej ilości. Ważne więc, aby na początku listy pojawiały się naturalne roślinne substancje. Najbardziej bezpiecznymi będą produkty, w których nie wykorzystano sztucznych zagęszczaczy, konserwantów i substancji zapachowych. Aromaty powinny być efektem zastosowania naturalnych olejków eterycznych. Prostym sposobem weryfikacji jakości produktu jest przyjrzenie się kosmetykowi. Kolor i zapach powinny występować w naturze i odpowiadać wykorzystanym, naturalnym składnikom. Takie produkty można uznać za godne zaufania.

Back To Top