Akcesoria

Jakie pędzle do makijażu?

Wpływ na perfekcyjny makijaż mają nie tylko kosmetyki, ale także pędzle. Pędzle do makijażu powodują, że dany kosmetyk możemy bardziej precyzyjnie nałożyć na twarz. Zatem jak wybrać pędzel do makijażu?

Jak nakładać podkład i puder?

Aby makijaż ładnie się prezentował cera powinna być gładka i nawilżona. Zanim zaczniemy nakładać make up to należy odpowiednio to tego przygotować skórę twarzy. Przed nałożeniem makijażu należy nanieść krem nawilżający oraz bazę. Na tak przygotowaną twarz możemy dopiero nakładać puder i korektor. Do podkładu świetnie się sprawdzi pędzel średniej wielkości ze ściętą główką. Do podkładu mineralnego powinniśmy jednak wybrać pędzel o kształcie zaokrąglonym, z grubego włosia. Po użyciu pędzla kosmetyk możemy dodatkowo wklepać palcami, aby powstał naturalny efekt. Jeżeli chodzi o puder sypki to najlepszym rozwiązaniem będzie użycie pędzla dużego z długim włosiem. Aby precyzyjnie nakładać podkład pędzlem należy poćwiczyć. Początkowo mogą pojawiać się smugi, jednak po kilku użyciach nabierzemy wprawy.

Pędzle do różu i bronzera

Także puder, rozświetlasz i bronzer należy nakładać specjalnymi pędzlami. Do różu jest nieco mniejszy niż ten do podkładu, pozwala na precyzyjne nałożenie kosmetyku na skronie i policzki. Do bronzera możemy użyć tego samego pędzla co do różu (oczywiście po umyciu i osuszeniu). Do rozświetlacza najlepszy będzie pędzel „miotełka” lub  o długim, miękkim i sprężystym włosiu. Dobrze dobrane pędzle sprawią, że makijaż utrzyma się cały dzień lub noc na twarzy w nienagannym stanie.

Back To Top