Akcesoria

Co wiesz na temat henny?

O hennie słyszała chyba każda kobieta, szczególnie jeśli zapragnęła nadać swoim brwiom wyrazistości. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na przyciemnienie włosków, które składają się na brwi. Oprawa oczu ma duże znaczenie i można ją nieco ulepszyć, nakładając hennę. Jest to banalnie proste do wykonania. 

Co warto wiedzieć o hennie?

Niezależnie od tego czy nałożona zostanie henna Refectocil czy ten produkt od jakiegoś innego producenta, należy zasięgnąć trochę wiedzy na temat używania tego typu kosmetyków do koloryzowania. Nałożona na skórę i brwi barwi je, pozostawiając pożądany kolor, a efekty utrzymują się do około dwóch tygodni. Ważne jest to, aby nałożyć ją umiejętnie i zabezpieczyć okolice, które nie mają zostać zabarwione. Hennę można nakładać samodzielnie w domowym zaciszu lub udać się do gabinetu kosmetycznego. Cały zabieg trwa od kwadransa do pół godziny. 

Co jeszcze jest istotne?

Decydując się na hennę, należy pamiętać o dobraniu właściwego koloru. Znaczenie ma nie tylko kolor włosów, ale i odcień skóry. Jeśli ktoś ma włosy blond czy też jasny brąz, to należy użyć henny o jasnym odcieniu. Z kolei brunetkom i szatynkom polecane są te o ciemnym odcieniu. Przed każdym zabiegiem należy najpierw wykonać próbę uczuleniową, aplikując niewielką ilość preparatu na delikatny obszar skóry za uchem czy na po wewnętrznej stornie nadgarstka. Jeśli henna brwi się nie uda, to należy zgłosić się do procesjonalnej stylistki po poradę. Koszt zabiegu u kosmetyczki to od 50 do 100 złotych.

Back To Top