preparat na porost włosów
Włosy

Po jakie kosmetyki na porost włosów należy sięgać w pierwszej kolejności?

Osoby marzące o długich, bujnych lokach nigdy chyba nie mogły liczyć na wsparcie tak duże, jak to, z którym obecnie mają do czynienia. Kosmetyki na porost włosów czekają na nie zarówno w drogeriach, jak i na aptecznych półkach. Każdy z nich jest promowany jako niezawodny, nietrudno się jednak domyślić, że w rzeczywistości ich skuteczność bywa zróżnicowana. Na jakie preparaty na porost włosów decydować się więc w pierwszej kolejności?

Po pierwsze – szampony do włosów

Jeśli preparat na porost włosów ma być skuteczny, powinien być używany regularnie, a kosmetykiem pielęgnacyjnym, po który sięga się najczęściej, jest szampon do włosów. Oddaje on zresztą włosom nieocenione usługi nie tylko oczyszczając je z zanieczyszczeń różnego rodzaju, ale i wzmacniając ich cebulki. Oczywiście, stosowanie szamponu uniwersalnego nie zda się na wiele. Jeśli jednak ma on w swoim składzie substancje pobudzające wzrost włosów takie choćby, jak skrzyp polny, sięgnięcie po niego może nieść za sobą szereg korzyści.

Po drugie – odżywka do włosów

Także odżywka jest preparatem na porost włosów, którego nie powinno zabraknąć w kosmetyczce osoby marzącej o długich kosmykach. To ona odżywia włosy i wzmacnia je, a przecież trudno liczyć na ich szybki wzrost, gdy trzeba borykać się z problemem rozdwojonych końcówek. Zaleca się, aby odżywka pochodziła z tej samej serii, co szampon. Włosy lubią spójność zabiegów pielęgnacyjnych.

Po trzecie – wcierki

Wcierka jest stosunkowo nowym preparatem na porost włosów. Okazuje się jednak, że jej stosowanie ma znacznie dłuższą historię niż można byłoby sądzić. To z wcierek korzystały kobiety przed wiekami, gdy chciały olśnić przyszłych wybranków swoimi długimi i mocnymi warkoczami, warto więc zaufać im również w dwudziestym pierwszym wieku. Ku zaskoczeniu wielu osób, wcierki mają inne zadania do spełnienia niż ma to miejsce w przypadku szamponów i odżywek. Ich stosowanie przyczynia się przede wszystkim do poprawy krążenia krwi, dzięki czemu włosy nie tylko rosną szybciej, ale również są znacznie mocniejsze. Wybierając tą, która ma być rzeczywiście skuteczna dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy w jej składzie znajdują się substancje rozgrzewające.

Back To Top