Jak wykonać peeling skóry głowy? Czy rzeczywiście daje on spore efekty? Warto zapoznać się z istotnymi informacjami na ten temat.
Peeling skóry głowy – na jakie efekty można liczyć po wykonaniu go?
Peeling skóry głowy daje naprawdę imponujące efekty. Trzeba jednak na nie trochę poczekać, bowiem jedynie regularne wykonywanie zabiegu może przynieść pozytywne rezultaty. Warto pamiętać, by scrub nakładać na głowę przynajmniej raz w tygodniu – okazjonalne stosowanie kosmetyku nie przyniesie długofalowych efektów. Jakie więc są zalety peelingu skóry głowy, które można dostrzec po kilku seriach zabiegu? Wśród nich wymienia się m.in.:
– zdolność do „wchłaniania” większej ilości substancji odżywczych przez skórę głowy (a to znacznie poprawia kondycję pasm),
– zmniejszenie przetłuszczania się włosów,
– niwelowanie łupieżu,
– oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń środowiskowych i pozostałości kosmetyków do stylizacji,
– przyspieszenie porostu włosów,
– zmniejszenie wypadania włosów,
– zminimalizowanie podrażnień skóry głowy,
– zmniejszenie swędzenia skóry głowy,
– wzmocnienie pasm,
– zwiększenie objętości włosów (przez to, że pasma nie są obciążone u nasady).
Trzeba przyznać, że tak długa lista korzyści zachęca do wypróbowania tego kosmetyku na własnej skórze.
Produkt ze sklepu czy samodzielnie przygotowany w domu? Jaki peeling do skóry głowy wybrać?
Wiele osób – zwłaszcza te, które dopiero rozpoczynają przygodę z peelingowaniem skóry głowy – zadaje sobie pytanie, jaki produkt jest najlepszy. Sklepy oferują różnego rodzaju preparaty. Istnieje również opcja zrobienia scrubu w domu. To, jaką decyzję się podejmie, zależy od indywidualnych preferencji. Gotowe kosmetyki są łatwe w użyciu i zwykle przeznaczone są do konkretnych przypadków – jest to więc swego rodzaju spersonalizowana oferta. Z kolei peeling domowy jest tańszym, ale mniej profesjonalnym sposobem na odżywienie pasm. Każda z tych opcji może jednak przynieść pożądane rezultaty, więc warto przetestować obie, by je porównać.