kosmetyki - jak wybrać najlepsze?
Kosmetyki

Jak dobrać najlepszy podkład do cery?

Rodzajów podkładów jest bardzo wiele. Na dodatek każda marka ma w swojej ofercie co najmniej dwa różne produkty. Nic dziwnego, że tak trudno wybrać podkład dla siebie. Zwłaszcza, że kosmetyk należy dopasować do rodzaju swojej cery.

Najlepsze podkłady to dobrane podkłady

Aby podkład naprawdę się dobrze sprawdzał, powinien spełniać kilka ważnych zasad. Musi być trwały, dostatecznie dobrze kryć i wyrównywać koloryt i strukturę skóry. Musi wtapiać się tak, by był prawie niewidoczny. Aby uzyskać taki efekt, podkład powinien być naprawdę dobrej jakości. Z drugiej strony powinien być także idealnie dobrany do cery – nawet najlepszy kosmetyk nie sprawdzi się, jeśli będzie źle dopasowany do skóry.

Podkłady dobrane do rodzaju cery

W zależności od rodzaju cery powinnaś sięgnąć po inne kosmetyki. Dla cery suchej dobrze sprawdzi się podkład w kremie. Do cery tłustej konieczny będzie lekki preparat w musie, który nie obciąży skóry. Dla kobiet, które walczą z przebarwieniami lub niedoskonałościami cery konieczny będzie bardzo kryjący.

Zaufaj producentowi

Wybierając podkłady warto kierować się renomą marki. W niektórych przypadkach jest to gwarancja jakości. Podkład Bourjois, podkład Estee Lauder czy Max Factor – możesz mieć pewność, że to będą bardzo kryjące kosmetyki, które sprawdzą się w wielu przypadkach.

Back To Top