zadbane dłonie
Dłonie i stopy

Jakie peelingi do dłoni znajdują się w sklepach?

Peeling do dłoni to kosmetyk, który warto wykorzystywać w codziennej pielęgnacji. Peelingi złuszczają martwy naskórek, wygładzają dłonie i przygotowują je do dalszej pielęgnacji. Warto mieć świadomość, że w zależności od rodzaju peelingu oraz jego składu, efekt złuszczania będzie silniejszy lub delikatniejszy. Dobrym pomysłem będzie kupienie kilku rodzajów peelingu, o różnej intensywności złuszczania. Dzięki temu z łatwością będzie można dopasować kosmetyk do aktualnych potrzeb dłoni.

Dlaczego warto korzystać z peelingów do dłoni?

Usunięcie martwego naskórka nie tylko wygładza dłonie, ale też przygotowuje je do dalszej pielęgnacji. Peelingi do dłoni sprawiają, że składniki odżywcze i nawilżające lepiej wnikają w głąb skóry, dzięki czemu są w stanie efektywniej działać. Plusem wykonywania regularnych peelingów jest również poprawienie ukrwienia dłoni, co przekłada się na lepszą elastyczność skóry, ujednolicony koloryt oraz poprawę odżywienia skóry.

Rodzaje peelingów do dłoni – z czego można wybierać?

Peelingi do dłoni dzielą się na dwa rodzaje – enzymatyczne i mechaniczne. Enzymatyczny peeling do dłoni jest delikatniejszy. W produktach z dodatkiem enzymów bardzo często wykorzystuje się enzymy znajdujące się w papai (broemelainę i papainę). Częstym składnikiem enzymatycznych peelingów do dłoni są również enzymy pozyskiwane z owoców kiwi (aktynidyna) i borówki czarnej (arbutyna).

Drugim rodzajem peelingów są peelingi mechaniczne. Ten rodzaj kosmetyków zawiera drobinki, które złuszczają skórę poprzez mechaniczne tarcie jej, przez co są nieco agresywniejsze niż peelingi enzymatyczne. Kupując peeling do dłoni z drobinkami, należy zwrócić uwagę na to, jakie drobinki zostały użyte. Najlepiej szukać peelingów zawierających okrągłe, bezpieczne dla skóry drobinki, które nie będą miały ostrych krawędzi. Osoby z wrażliwą skórą powinny unikać np. kosmetyków z dodatkiem mielonych pestek owoców, ponieważ takie drobinki często mają nieregularne kształty i mogą wywoływać podrażnienia.

Back To Top