Skóra pod oczami jest narażona na przesuszenie oraz pojawienie się widocznych oznak starzenia się skóry, dlatego tak ważną kwestią jest zadbanie o nie, by wkrótce nie pojawiły się pod nimi cienie lub obrzęki. Jeśli kremy nie wystarczają na poprawienie tego stanu, warto zaopatrzyć się w konkretne rodzaje płatków pod oczy.
Jakie są rodzaje płatków pod oczy?
Płatki pod oczy działają znacznie intensywniej niż zwyczajne kremy, ponieważ gwarantują lepsze działanie preparatu przez uzyskanie okluzji, co pozwala substancjom lepiej się wchłaniać w skórę. Wśród dostępnych rodzajów można znaleźć m.in. takie jak:
- płatki żelowe pod oczy – stosowane regularnie redukują zmarszczki ze względu na zawartość minerałów oraz witamin. W przypadku pojawienia się w składzie wyciągu z morwy lub zielonej herbaty płatki przywracają skórze naturalny blask, a także rozświetlają cienie.
- płatki hydrożelowe pod oczy – wykazują działanie przeciwzmarszczkowe i liftingujące, a dodatkowo odświeżają oraz poprawiają kondycję skóry wokół oczu. Warto mieć na uwadze, że zwykle przed zastosowaniem dobrze jest schłodzić płatki.
- płatki kolagenowe pod oczy – uelastyczniają skórę, nawilżają oraz eliminują oznaki zmęczenia. W ich składzie znajduje się mnóstwo witamin (A, C, E) i ekstraktów roślinnych.
Jaką podjąć decyzję odnośnie płatków pod oczy?
Decydując się na płatki pod oczy, należy pamiętać, aby zostały dopasowane do konkretnego problemu, z którym ktoś się zmaga. W przypadku odwodnienia skóry oraz utraty jędrności dobrym wyborem mogą okazać się płatki hydrożelowe, natomiast żelowe znacznie bardziej przydadzą się w kwestii niedoskonałości skórnych oraz cieni pod oczami.
Jeśli cienie są bardzo widoczne, konieczne będzie zwracanie uwagi na zawartość witaminy C, która wykazuje działanie rozświetlające. Z kolei kolagenowe płatki sprawdzą się przede wszystkim u osób z napiętą skórą i wymagającą liftingu, choć to nie znaczy, że nie wpłyną pozytywnie także na opuchliznę pod oczami.