krem pod oczy
Twarz

Krem na cienie pod oczami. Jaki preparat jest skuteczny?

Każdy marzy o pięknym spojrzeniu, a wpływa na niego także kondycja skóry pod oczami. Wraz z upływem czasu zmniejsza się ilość elastyny oraz kolagenu w skórze, przez co nie tylko wiotczeje, ale także mogą pojawiać się zaciemnienia. Dlatego bardzo istotne jest stosowanie odpowiedniego kremu pod oczy.

Cienie pod oczami. Jak je zwalczyć?

Cienie pod oczami zwykle towarzyszą niektórym schorzeniom przewlekłym. Są także oznaką zmęczenia, bądź dużej utraty masy ciała. Ponadto często pojawiają się wraz z upływem lat. Jest to problem niestety nieestetyczny. Często świadczy także o pojawiającej się anemii oraz braku niektórych witamin. Jednak istnieją skuteczne sposoby, aby pozbyć się nieestetycznych cieni wokół oczu.

Bardzo skutecznym sposobem są żele z chłodzącym aplikatorem, a także zimne kompresy. Dużą skuteczność wykazują również płatki pod oczy, a także krem pod oczy, który wykazuje działanie redukujące cienie. Niezwykle istotna jest codzienna pielęgnacja. Jest do niej zalecany krem na worki pod oczami bazujący między innymi na kofeinie, która wpływa na usprawnienie drenażu w okolicach oczu. Duże znaczenie ma także aplikacja kremu pod oczy. Nakładamy go delikatnie wklepując, a później po nawilżeniu robiąc masaż okolic oczu.

krem pod oczy

Krem na worki pod oczami. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wybierając krem pod oczy (https://www.cocolita.pl/kremy-pod-oczy) warto kierować się indywidualnymi potrzebami, nie należy takich preparatów wybierać przypadkowo, ponieważ każdy ma odmienne działanie. Jeśli pod oczami pojawiają się zasinienia, opuchnięcia, a także worki należy pomyśleć o zmianie kremu, który będzie zawierał substancje redukujące problemy między innymi wspomniane już kremy bazujące na kofeinie, a także zawierające w swoim składzie witaminę C, która rozjaśnia skórę, jednocześnie pobudza produkcję kolagenu. Duże znaczenie mają także naturalne składniki takie jak ekstrakt z zielonej herbaty, który obkurcza naczynia krwionośne, a także wyciąg z nagietka czy rumianku. Te z kolei likwidują obrzęki i cienie pod oczami.

Jak można zauważyć cienie pod oczami, a także zasinienia i opuchnięcia to problem, który dotyczy wielu osób. Jednak istnieją skuteczne sposoby nieinwazyjne, które pomogą wyeliminować te problemy.

Back To Top