serum peptydowe
Kosmetyki

Serum peptydowe – sprawdzony sposób na gładką skórę

Kosmetyki zawierające peptydy cieszą się coraz większą popularnością – na regularne stosowanie pielęgnacji bazującej na dobroczynnych peptydach decydują się między innymi kobiety, którym zależy na widocznej poprawie wyglądu i jędrności skóry.

Czym są i jak działają peptydy?

Peptydy to organiczne związki chemiczne, które powstają na skutek łączenia się pojedynczych cząsteczek aminokwasów – warto pamiętać o tym, że aminokwasy, stanowiące podstawowy składnik budulcowy skóry, uczestniczą w wielu kluczowych procesach komórkowych, odpowiadając między innymi za odpowiednie nawilżenie skóry.

Aminokwasy odgrywają także niezwykle ważną rolę w procesie produkcji kolagenu, czyli składnika odpowiedzialnego za utrzymanie odpowiedniego napięcia skóry. Dodatkowo aminokwasy przyczyniają się także do usprawnienia mechanizmów związanych z regeneracją i odnową komórek.

Serum peptydowe – dla kogo?

Serum z peptydami to produkt, na którego zakup decyduje się coraz więcej osób – warto pamiętać o tym, że peptydy stosowane w kosmetyce są nie tylko bezpieczne, ale także i niezwykle skuteczne. Ponadto peptydy nie wykazują tendencji do uczuleń, dzięki czemu mogą być stosowane nawet przez osoby o wrażliwej i alergicznej skórze.

Po serum z peptydami bardzo często sięgają między innymi panie, którym zależy na spowolnieniu procesów starzenia się skóry. Serum peptydowe od Cocolity pomoże także we wzmocnieniu naturalnej bariery ochronnej naskórka.

serum peptydowe

Działanie serum peptydowego

Warto pamiętać o tym, że poszczególne peptydy stosowane w kosmetyce działają kierunkowo, dzięki czemu bardzo często używa się ich do produkcji specyfików dedykowanych konkretnym problemom skórnym. Działanie serum peptydowego dedykowanego skórze dojrzałej będzie polegało przede wszystkim na mocnym ujędrnieniu i wygładzeniu skóry. Składniki zawarte w odmładzającym serum peptydowym wpłyną także na poprawę owalu twarzy.

Peptydy zawarte w specjalistycznym serum pomogą również w rozjaśnieniu przebarwień i umożliwią widoczne wyrównanie kolorytu skóry. Oprócz tego peptydy przyczynią się także do usprawnienia gospodarki wodnej komórek, poprawiając nawilżenie i odżywienie tkanek.

Back To Top